29 sierpnia 2020 13:31 | Komunikaty

Wskazówki dla rodziców na rok szkolny 2020/2021

Przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących organizacji pracy przedszkola w nowym roku szkolnym 2020/2021

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego oraz sytuacją epidemiczną COVID-19, prosimy wszystkich rodziców i opiekunów prawnych dzieci o zapoznanie się z opublikowanymi na stronie internetowej dokumentami: Wewnętrzną Procedurą Bezpieczeństwa w Warunkach Pandemii COVID-19 w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Świętochłowicach oraz z informacją o przetwarzaniu danych osobowych w związku z przeciwdziałaniem COVID-19.

Spełniając wymagania zawarte w wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, w nadchodzącym roku szkolnym będziemy borykać się z wieloma niedogodnościami, które będą nasilone podczas przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola. Prosimy zatem Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość, ponieważ wszystkim zależy nam na bezpieczeństwie i zdrowiu naszych wychowanków. W celu usprawnienia tego procesu przyprowadzania dzieci prosimy w miarę możliwości o wydrukowanie i wypełnienie w domu ankiety dotyczącej stanu zdrowia dziecka, a następnie przyniesienie jej do placówki.

1. Do przedszkola przyprowadzamy tylko i wyłącznie dzieci zdrowe.
  2. Przyprowadzamy dzieci:do godziny 8.00: motylki, kotki i pszczółki ( dzieci z grup starszych) do godziny 8.30: kaczuszki i biedronki (dzieci młodsze)
  3. Przy przyprowadzaniu proszę uzbroić się w cierpliwość gdyż okres oczekiwania na wejście dziecka do przedszkola będzie wydłużony.
  4. Przed wejściem dziecka do przedszkola należy wypełnić ankietę informacyjną, aby usprawnić ten proces można ankietę pobrać z naszej strony internetowej i wypisaną w domu przynieść do przedszkola.
  5. Do przedszkola mogą wchodzić tylko rodzice z dziećmi, które rozpoczynają edukację przedszkolną (jeden rodzic z jednym dzieckiem). Prosimy, aby sprawnie przebrać dziecko i w miarę możliwości szybko się z nim pożegnać, gdyż w przestrzeni wspólnej przedszkola może przebywać czworo dzieci i czworo rodziców).
  6. Pozostałe dzieci odbierane są przy drzwiach wejściowych przez pracowników, po wypełnieniu ankiety przez rodzica.
  7. Odbieramy dzieci od godz. 12.50.
  8. Prosimy, aby dzieci nie przynosiły z domu swoich zabawek.
  9. Prosimy, aby rodzice przeprowadzili z dziećmi rozmowę nt. higieny – mycia rąk, nie dotykania nosa, ust, oczu, zachowania dystansu społecznego, w razie złego samopoczucia poinformowania o tym fakcie nauczyciela, który przebywa z dzieckiem.
  10. Na zebraniu wychowawcy ustalą z Państwem szybką drogę komunikacji. Prosimy pamiętać o aktualizacji danych, numerów telefonicznych. W razie gdy u dziecka pojawią się objawy choroby (gorączka, duszności, bóle mięśni i głowy, kaszel, katar) zostaniecie Państwo niezwłocznie o tym powiadomieni.
  11. Prosimy, aby na zebrania przybyli wszyscy rodzice (bez dzieci).
  12. W razie podejrzenia zakażenia przez dziecko, bądź członków rodziny, prosimy o szybki kontakt z przedszkolem.